OLAP Consulting


Hurtownie Danych
OLAP
Data Mining


OLAP

OLAP (On-line Analytical Processing) jest technologią pozwalająca na budowanie wielowymiarowych kostek danych na podstawie informacji znajdujących się w hurtowniach danych.
 

Dane w kostkach pozwalają na szybkie uzyskiwanie odpowiedzi na złożone zapytania biznesowe.

 

Dane w kostkach są zorganizowane w sposób pozwalający na ich przeglądanie i porównywanie jednocześnie poprzez wiele wymiarów, jak i w postaci dwuwymiarowego arkusza danych. Podczas, gdy tradycyjny arkusz pozwala na przeglądanie i porównywanie danych tylko w postaci dwuwymiarowej, kostki danych pozwalają na tworzenie niemal nieskończonej ilości kombinacji widoków i porównań.

 

Wielowymiarowe analizy są konieczne w celu uzyskania szybkich odpowiedzi na tak złożone zapytania biznesowe jak np.: „Jaki produkt najlepiej się sprzedawał w południowej części Polski, w 4 kwartale 2006 roku, z rozróżnieniem na sprzedaż internetową i bezpośrednią?"

 

Technologia OLAP pozwala na skuteczniejsze podejmowanie decyzji poprzez dostarczenie użytkownikowi mechanizmu, którego podstawową cechą jest łatwość zadawania zapytań, szybkość uzyskiwania odpowiedzi i przejrzysty sposób prezentacji wyników, jakim jest tablica przestawna. Technologię tą cechuje wysoka wydajność dostępu do ogromnej ilości zagregowanych danych.


Dzięki kostkom OLAP menadżerowie i analitycy mogą w szybki i łatwy sposób wykonywać raporty dotyczące głównych współczynników biznesowych, dokonywać wielu porównań oraz analiz trendów na ogromnej ilości danych. Analizy te mogą być wykorzystywane w wielu obszarach biznesowych, między innymi w zakresie analizy sprzedaży, analiz marketingowych, raportowania finansowego, analiz jakości, analiz rentowności, optymalizacji wykorzystywania zasobów jak i wielu innych.

 

 

Potrzebujesz więcej informacji ?
Zadzwoń do nas  0 801 703 365  lub napisz info@olap.pl

 O firmie   |   Business Intelligence   |   Expert DBA   |   Remote DBA   |   Szkolenia i konsultacje   |   Kontakt

LIOOSYS CMS - content management